شیمی

شیمی اقیانوسی برای کشف( لطفا برای دیدن دیگر مطالب به عناوین مطالب مراجعه فرمایید.)

امکانات فرمول نویسی Word را کامل تر کنید. (معرفی نرم افزار MathType 6.0

اکثر شما با امکانات فرمول نویسی Word یا همان Equation Editor کار کرده اید. اما برخی از کاراکترهایی که در علوم مختلف مانند شیمی کاربرد دارند در این نرم افزار قابل درج نیستند. نرم افزار MathType یک نسخه کامل شده از Equation Editor می باشد که جایگزین آن می شود و امکانات مختلفی را به آن اضافه می کند. مثلا می توانید یک فلش تعادلی رسم کنید و روی فلش، عبارتی را تایپ کنید.
این نرم افزار هم با Office 2003 و هم با Office 2007 سازگار است. در Office 2003 جایگزین Equation Editor می شود و در Office 2007 یک ریبون مخصوص به Word اضافه می کند.

 

MathType

دو نکته مهم:

- در Equation Editor و یا MathType عددها به صورت پیش فرض انگلیسی تایپ می شوند. اگر خواستید عددها فارسی تایپ شوند، در پنجره Equation Editor و یا MathType از منوی Style گزینه Define را انتخاب کنید و در قسمت Number یک فونت فارسی را انتخاب کنید. (شکل زیر)
- همین طور برای این که حروف به صورت ایتالیک تایپ نشوند می توانید در مقابل Variable گزینه Italic را غیر فعال کنید. (شکل زیر)

MathType  

  

:: روش نصب ::

با اجرای فایل MTW6.exe نرم افزار را با توجه به نکته زیر نصب کنید:

در یکی از مراحل نصب باید گزینه Unlock MathType with a valid product key را انتخاب کرده و شماره سریال (Product Key) را با استفاده از فایل Keygen.exe به نرم افزار بدهید.

اگر بعد از نصب نرم افزار و در هنگام باز کردن Word 2003 پیغامی ظاهر شد، گزینه Always turst سپس Enable Macro را انتخاب کنید.

از اینجا دانلود کنید

حجم فایل: ۵ مگابایت

رمز فایل زیپ: chimi12

کم یزد!

+ نوشته شده در  ساعت   توسط معلم  |